19. septembril kogunes üle 60 värske esmakursuslase Tartu Ülikooli muuseumi valgesse saali programmi „Talendid Tartusse!“ avaüritusele. Tänavusi talente iseloomustab suur huvi ettevõtluse ja rahatarkuse vastu: ettevõtlussuuna valis 24 üliõpilast.
Programm „Talendid Tartusse!“ pakub ülikooli tavaõpingute kõrval atraktiivseid võimalusi tudengitele, kes on senisel haridusteel saavutanud väga häid õpitulemusi. Programmi valitud noortel on võimalik valida kolme suuna vahel: teadus-, ettevõtlus ja noore õpetaja suund.
TÜ teaduskooli direktori Ana Valdmanni sõnul ei ole ülikooliõpingute juures tähtis mitte ainult omandatud oskused ja diplom, vaid ka suhete kujunemine ja seotus ülikooliperega. Programmis osalemine võimaldab teha esimesed teadussammud rahvusülikoolis. „Esimestel õpinguaastatel luuakse esimesed sidemed Eesti teadlaskonnaga. Programmi „Talendid Tartusse!“ eesmärk ongi kutsuda andekaid õpilasi Tartu Ülikooli õppima ning vähendada õpitee alguses kohe välisülikooli siirdumist,“ selgitas Valdmann.
Kokku registreerus programmi tänavu üle 60 üliõpilase, kellest valis noore õpetaja suuna 7 ja ettevõtlussuuna 24 üliõpilast. Teadussuunas alustas 31 üliõpilast, kes said valida projekti endale sobivas valdkonnas. Erand on meditsiiniteaduste valdkond, mille projektides saavad osaleda vaid arstiteadust õppivad tudengid. 18 teadussuuna valinud noort otsustas osaleda ühes loodus- ja täppisteaduste valdkonna kümnest projektist, kümme alustas meditsiiniteaduste valdkonna projektides, üks valis sotsiaalteaduste valdkonna projekti ning kolm lööb kaasa humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna projektides.
Ettevõtlussuuna üliõpilaste mentor, SEB noorte segmendi turundusjuht Delis Kruustik väljendas heameelt, et rahatarkuse ja ettevõtluse alusteadmisi asus omandama rekordarv tudengeid. „Osalejate hulgas on selliseid üliõpilasi, kes oskavad juba üht-teist ja isegi investeerivad. On ka selliseid tudengeid, kes pole sellega veel kokku puutunud ning saavad programmist tõuke, et hakata eelarvet pidama ja investeerima või alustada isegi ettevõtlusega. Programmist on välja kasvanud päris mitu noort, kes on juba väga edukad ettevõtjad,“ teatas Kruustik.
Iga kuu kolmandal kolmapäeval kutsub teaduskool kõik programmis osalejad kokku mõnda Tartu linna hubasesse paika, et vahetada muljeid ja kogemusi. See on vajalik, et edendada ühtsustunnet ja anda hoogu omavahelise võrgustiku kujunemisele.